Wyjazdy dla seniorów

  Idealny wypoczynek w jesieni życia

  Emerytura to czas zasłużonego odpoczynku po wielu latach wytężonej pracy. W tym czasie można korzystać do woli z wolnego czasu. Warto go wykorzystać na atrakcyjny wyjazd – z korzyścią dla duszy i dla ciała.

  Piękna nasza Polska cała

  Biura Podróży prześcigają się w ofertach wyjazdowych. Najpopularniejsze są zorganizowane wczasy dla seniorów w Polsce. Osoby starsze wybierające się na wakacje często chcą połączyć wypoczynek z podreperowaniem zdrowia. Stąd tak popularne są wszelkiego rodzaju wczasy dla seniorów nad morzem lub wczasy dla seniorów w górach, które są połączone z turnusem rehabilitacyjnym lub z zabiegami sanatoryjnymi. Taki wyjazd łączy w sobie wszystkie zalety wakacji i leczenia.

  Jeśli chodzi o wczasy dla seniorów nad morzem, Wyspa Sobieszewska posiada statut wyspy ekologicznej. Dwa rezerwaty przyrody oraz mikroklimat sprawiają, że jest to najlepsze miejsce na wypoczynek, Świnoujście oraz inne miejscowości nad Zalewem Szczecińskim są bardzo popularne właśnie ze względu na bogatą ofertę ośrodków wypoczynkowych i sanatoriów. Wypoczywać nad morzem można o każdej porze roku, gdyż w zimnych miesiącach stężenie dobroczynnego jodu w powietrzu jest największe. Przez cały rok, niezależnie od pogody można spacerować nad brzegiem morza.  W sezonie letnim dodatkowo wypoczynek można wzbogacić o plażowanie i kąpiele w morzu.

  Z kolei wczasy dla seniorów w górach to różne oferty zarówno aktywnego jak i spokojniejszego wypoczynku. Górskie powietrze dobrze wpływa na układ oddechowy a piesze wycieczki nawet na łatwych szlakach korzystnie wpływają na układ krążenia. Z tego powodu na wypad w góry warto wybierać ciepłe miesiące. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby wybrać się na zimowy wyjazd narciarski, jeżeli umiemy jeździć na nartach i dobrze się na nich czujemy. W górach znajdują się też różnego rodzaju źródła i wody termalne, które swoje dobroczynne działanie wywierają przez cały rok. Jeśli celem wycieczki jest skorzystanie z takich term, można wtedy bez przeszkód wybrać dowolny termin w ciągu całego roku.

  Zobaczyć kawałek świata z Biurem Podróży Pikada Radomsko

  Nie każda forma wypoczynku dla seniorów musi mieć pasywna, rekreacyjną formę. Wiele osób nawet w podeszłym wieku preferuje aktywne formy wypoczynku i chce wykorzystać wolny czas na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc.

  Wycieczki krajowe dla seniorów  to najczęściej wycieczki połączone ze zwiedzaniem i aktywnym wypoczynkiem. Popularne są wyjazdy do Krakowa czy Torunia, gdzie w jednym miejscu można zwiedzić wiele zabytków i interesujących obiektów. Niezwykłą popularnością wśród starszych osób cieszą się również zorganizowane pielgrzymki. Pielgrzymka taka ma formę autokarowej wycieczki dla seniorów, która łączy ze sobą zwiedzanie zabytków i wspólną modlitwę. Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska jest to miejsce, które każdy musi zobaczyć. Najczęściej celem takich wyjazdów są miejsca kultu, ale bardo popularne są również pielgrzymki – wycieczki zagraniczne na przykład do Rzymu.

  Niezależnie jaki kierunek czy kraj seniorzy wybiorą na cel swojego wypoczynkowego wyjazdu. Ważne, że skorzystają z wolnego czasu w sposób aktywny, poznają nowe miejsca i ludzi. Czasem zdarza się, że emerytura zamyka ludzi w domach – nie powinno tak być, więc warto korzystać z każdej nadarzającej się okazji do wyjazdu.

  5,0 5 gwiazdek na 21 opinii
  Zobacz online