Wielkimi krokami zbliżamy się do lata, a tym samym do upragnionych przez każde dziecko wakacji! Z tego względu warto już teraz pomyśleć jak zapewnić naszym pociechom niezapomniane przeżycia na ten letni okres.

Jest wiele ciekawych możliwości zagospodarowania wakacyjnych dni, jedną z nich są niewątpliwie wyjazdy kolonijne.

Wolne chwile spędzane poza szkolnymi murami to dla wielu maluchów okazja do podejmowania nowych wyzwań oraz budowania relacji koleżeńskich, które z czasem mogą przerodzić się w przyjaźnie na całe życie. Takie więzi rozkwitają najczęściej podczas wspólnych podróży, którym przewodzi beztroska i radość.

Czas wakacyjny spędzony poza domem, jest również doskonałą okazją do nauczenia dziecka samodzielności. Nabierze ono pewności siebie w środowisku dotąd sobie nieznanym, co w przyszłości obfitowało będzie w wiele korzyści również w życiu szkolnym.

Ciepłe dni sprawiają także, iż nasze pociechy spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Jest to znakomity okres aby pogłębić zainteresowania dziecka bądź wzbudzić w nim zupełnie nowe pasje. Niewątpliwe każdy młody człowiek lubi spędzać czas aktywnie, ruch bowiem jest podstawą prawidłowego rozwoju, dlatego ważną cechą wakacyjnych wojaży jest szeroka oferta gier i zabaw, przystosowanych do wymagań oraz potrzeb najmłodszych.

Wakacje to jednak nie tylko czas spędzony na zabawie. Każdy rodzic pragnie aby jego dziecko wciąż się rozwijało i poszerzało horyzonty. Kierując się zatem starym polskim przysłowiem PODRÓŻE KSZTAŁCĄ, warto pamiętać także o tym aby wakacyjnym wyjazdom towarzyszyły przede wszystkim atrakcyjne wycieczki, zarówno te dalsze jak i bliższe. Dzięki nim maluchy odkryją wiele ciekawych miejsc oraz przeżyją sporo ekscytujących chwil.

Pamiętajmy zatem, że tylko od nas zależy jak nasz maluch spędzi swoje wyczekiwane wakacje i czy na długo zapadną one w jego pamięci!

Zapisz swoje dziecko na nasze kolonie klikając w kolonie 2018 lub obrazek poniżej: