Wyjazdy firmowe

  Zintegruj swój zespół

  Nie od dziś wiadomo, że zgrany i lubiący się zespół pracowników pracuje lepiej i wydajniej. W nawale codziennych obowiązków nie zawsze jest czas na zadowalającą integrację zespołu. Właśnie dlatego tak popularne stały się wyjazdy integracyjne całego zespołu.

  Szkolenie i relaks

  Wyjazdy integracyjne dla firm często połączone są z intensywnymi szkoleniami. Zazwyczaj takie wyjazdy odbywają się w normalnych dniach pracy, przez co pracownicy są oderwani od swoich normalnych obowiązków. Wyjątkiem są wyjazdy integracyjne dla nauczycieli, które zazwyczaj organizowane są w wolnym czasie na przykład w weekendy czy ferie.  Pracodawcy chcą to maksymalnie wykorzystać i w ciągu dnia zazwyczaj odbywa się intensywny program szkoleniowy, zwieńczony wieczorną huczną imprezą integracyjną. Na takie wyjazdy integracyjne dla pracowników najczęściej wybierane są duże hotele z obszernymi salami konferencyjnymi oraz bogatą ofertą rekreacyjną. Zdarza się, że pracodawca wykupuje pracownikom dostęp do strefy SPA i Welles, gdzie mogą skorzystać z basenu, sauny czy jacuzzi. Ważne, żeby taki wyjazd nie odbywał się w bardzo dużej odległości od miejsca pracy, ponieważ zazwyczaj pracownicy dojeżdżają na miejsce autokarami lub własnym transportem. Jeśli chodzi o wyjazdy łączące szkolenia i imprezy firmowe, Warszawa lub inne duże miasta są popularnym celem takich zgrupowań. Impreza integracyjna na zakończenie wyjazdu może się odbyć zarówno w hotelu, w którym zgrupowani są pracownicy, albo w nocnym klubie czy wynajętym lokalu. Najwygodniejsza dla wszystkich jest organizacja imprezy w miejscu zakwaterowania, ponieważ unikamy problemów wynikających z poruszania się pracowników nocą po nieznanym mieście.

  Aktywny wypoczynek

  Niekiedy pracodawcy chcąc nagrodzić pracowników za ciężką pracę oraz lepiej zintegrować zespół, decydują się na organizacje wyjazdu wyłącznie rekreacyjnego. Takie wyjazdy zazwyczaj są krótsze, często jednodniowe i zazwyczaj przewidują specjalną rozrywkę dla uczestników. Bardzo popularny na wyjazdach integracyjnych jest paintball- gra zespołowa, która integruje drużynę i wymaga nawiązania ścisłej współpracy. Jednak istnieje mnóstwo innych pomysłów na integrację zespołu – na przykład rafting, wycieczki górskie czy nawet wycieczki zagraniczne. Czasami, by zintegrować zespół wystarczy krótki wyjazd tylko na ognisko, kulig czy wynajem sali i zespołu do tańca. Podczas takiej imprezy można zadbać o dodatkowe rozrywki na przykład pokaz tańca, fotobudkę,  darmowy makijaż czy gry i zabawy integracyjne. Możliwości jest mnóstwo i zależą wyłącznie od możliwości i chęci organizatora, czyli szefa. Każda firma bez trudu znajdzie też ofertę wyjazdową, która zmieści się w budżecie firmy i będzie odpowiednia dla tych konkretnych pracowników. Naturalnie inny profil będzie miała impreza integracyjna wielkiej korporacji a inny wspólne ognisko pracowników małej prywatnej firmy. Warto jednak organizować pracownikom takie wyjazdy, gdyż wypoczęty, zintegrowany zespół pracuje dużo wydajniej niż zmęczony i zdemotywowany.

  5,0 5 gwiazdek na 21 opinii
  Zobacz online